15 Jan 2021

Jak dobrać stanik ciążowy?

Jesteś w ciąży i szukasz pierwszego stanika ciążowego? Zastanawiasz się, czy na czas ciąży warto kupić specjalną bieliznę? Czym różnią się staniki ciążowe i jak je dobrać, aby zapewnić sobie jak największy komfort – nawet w ostatnich tygodniach, przed porodem? Poznaj najważniejsze informacje, o których powinnaś wiedzieć, zanim kupisz swój pierwszy biustonosz ciążowy.

 

Dlaczego warto mieć stanik ciążowy?

 

Zacznijmy od tego, czym jest stanik ciążowy i dlaczego warto się w taki zaopatrzyć. Ciąża to wyjątkowy czas w życiu każdej kobiety, który niesie ze sobą wiele zmian. Burza hormonów sprawia, że już w pierwszych tygodniach piersi mogą stać się bardzo wrażliwe. Nabrzmiałe sutki, uczucie kłucia i mrowienia, a nawet bólu to naturalne objawy, które towarzyszą nam nawet przez całe 9 miesięcy. Jak sobie z tym radzić? Z pomocą przychodzi odpowiednia bielizna, która będzie dbała o Twój komfort.

Stanik ciążowy będzie doskonałym oparciem dla piersi, które przechodzą wiele przemian. Dostosowuje się do zmian, które obserwujemy w naszym ciele. Zazwyczaj jest wykonany z miękkiej, komfortowej tkaniny i ma specjalny krój, który niweluje dyskomfort. Czy jest konieczny? Oczywiście, że nie. Jednak posiadając taką bieliznę okres ciąży i piersiowych rewolucji minie nam o wiele przyjemniej (szczególnie jeżeli zmiany mocno nam dokuczają).

 

 

Jak dobrać stanik ciążowy?

 

Stanik ciążowy pod żadnych pozorem nie powinien być zbyt ciasny, ponieważ wtedy będzie uciskał nabrzmiałe brodawki. Z drugiej strony nie powinien być też zbyt rozciągliwy, bo wtedy przestanie pełnić swoją funkcję, czyli nie będzie dostatecznie podtrzymywać biustu.

  • Biustonosz dla ciężarnej o doskonałym rozmiarze będzie przylegać do klatki piersiowej.
  • Miseczki (jeżeli wybierasz model z fiszbinami) powinny obejmować całą dolną część biustu.
  • Zapięcie powinno być nieruchome i znajdować się dokładnie na środku, pod łopatkami.

Jak dokonać pomiarów?

  • Zaczynamy od zmierzenia się pod biustem. Robimy to na wdechu i odejmujemy 3 cm. Liczbę zaokrąglamy do 5. W ten sposób otrzymamy obwód biustonosza.
  • Następnie mierzymy się w biuście i sprawdzamy w tabeli rozmiarów miseczek, jaki mam rozmiar. Gdzie znajdziesz taką tabelę? Najlepiej korzystać z tej, którą udostępnia producent danego biustonosza. Bez problemu znajdziesz też ją w sieci.

U nas jest w tym miejscu: Porady Brafitterki. Jak Dobrać Biustonosz?

 

 Na zdjęciu: Miękki biustonosz, który sprawdza się także podczas karmienia. 

 

 

Na co zwrócić uwagę wybierając stanik ciążowy?

 

Co oprócz rozmiaru jest istotne podczas wyboru biustonosza ciążowego? Jest kilka ważnych elementów, które koniecznie trzeba przeanalizować.

1) Zwróć uwagę czy biustonosz ciążowy posiada szerokie ramiączka. Wraz z powiększaniem się piersi będzie to bardzo istotne pod kątem wygody. Cienkie ramiączka mogą wżynać się w ciało.

2) Kolejną ważną kwestią jest szerszy pas pod biustem. Standardowa taśma może się podwijać, co wywołuje dyskomfort.

3) Biustonosz ciążowy powinien być wykonany z miękkiej, chłonnej i oddychającej tkaniny, która pozwala naszej skórze swobodnie pracować.

4) Najlepiej wybierać modele gładkie, bez dodatkowych ozdób, które pod ubraniem mogą wywoływać niepotrzebny nacisk.

5) Konstrukcja biustonosza może być zarówno delikatnie rozciągliwa, jak i usztywniana lub z fiszbinami. Tu wiele zależy od rozmiaru biustu i naszych upodobań. Najważniejsze, aby był dobrze dopasowany.

 

Przedłużki do biustonoszy ciążowych

 

Masz do wyboru dwa rozmiary stanika ciążowego - doskonale dopasowany i delikatnie większy. Oczywiście myślisz o tym, co będzie za miesiąc, gdy Twój biust jeszcze urośnie i zastanawiasz się, co wybrać…

Przed takim dylematem stanie większość kobiet w ciąży. Mamy na to odpowiedź. Bierz ten, który jest idealnie dopasowany! Zapewni Ci najlepsze podtrzymanie, a gdy stanie się za ciasny spokojnie możesz skorzystać z przedłużek do biustonoszy ciążowych. To wygodne rozwiązanie, które pozwala nam na ekonomiczne dopasowanie stanika bez względu na rozmiar biustu w czasie postępującej ciąży.

Masz pytania na temat biustonoszy ciążowych? Zapraszamy do kontaktu lub komentowania wpisu.

Polecane