15 Aug 2021

Czy biustonosz w rozmiarze 75B faktycznie jest najbardziej uniwersalny i najpopularniejszy?

Dobór biustonosza to skomplikowany proces, który wielu z nas sprawia sporo kłopotu. Musimy tu wziąć pod uwagę fason, fakturę, materiał, konstrukcję, kolor i oczywiście nasze wymiary. Niestety w praktyce okazuje się, że większość kobiet nosi staniki w źle dobranym rozmiarze! Czy faktycznie większość z nas powinna wybierać rozmiar 75B? Skąd wzięła się jego popularność?

Skąd się wzięła popularność rozmiaru 75B?

Biustonosz w rozmiarze 75B to prawdziwy król sprzedaży każdej sieciówki. Czy to oznacza, że jesteśmy do siebie aż tak podobne i większość z nas posiada biust w zbliżonym rozmiarze? Nic bardziej mylnego.

Czy biustonosz w rozmiarze 75B faktycznie jest najbardziej

Wina leży przede wszystkim po stronie popularnych sieciówek

Popularność nieśmiertelnego rozmiaru 75B to tak naprawdę mit – w dodatku szkodliwy, gdyż właśnie ze względu na sugestie niedoświadczonych ekspedientek kobiety noszą biustonosze nieodpowiednio dobrane do ich ciała. Skąd się to bierze? Przede wszystkim z przekonania, że 75B to taki złoty środek, w sam raz między małym a dużym biustem. Poza tym wystarczy zerknąć na wieszaki w dziale z bielizną każdej sieciówki – bez wątpienia największy wybór będziemy miały decydując się właśnie na ten rozmiar.

Porady niedoświadczonych ekspedientek i dobór biustonosza na oko to najprostsza droga do tego, aby kupić stanik w nieodpowiednim rozmiarze. Co więcej, kobiety często trzymają się przez całe lata raz źle dobranego rozmiaru, a przez to nie zapewniają piersiom właściwego podtrzymania oraz tracą możliwość jego modelowania.

Czy biustonosz w rozmiarze 75B faktycznie jest najbardziej

Czy to znaczy, że należy unikać rozmiaru 75B?

Oczywiście, że nie! Podobnie jak każdy inny dobrze dopasowany biustonosz, tak samo 75B pięknie wymodeluje biust i zapewni maksymalny komfort. Warunkiem natomiast jest to, aby 75B faktycznie było naszym rozmiarem.

Dlaczego dobrze dopasowany rozmiar jest aż tak ważny?

Przede wszystkim to kwestia naszego komfortu oraz zdrowia. Źle dobrany biustonosz nie zapewnia odpowiedniego wsparcia dla biustu, a to wpływa na nasz kręgosłup, barki oraz ramiona. Dotyczy to zarówno za dużych rozmiarów, jak i zbyt małych, powodujących bolesne obtarcia i wpływających negatywnie na naszą postawę. Oczywiście nie można też zapominać o samym modelowaniu piesi, które zapewni wyłącznie dobrze dopasowany biustonosz.

Czy biustonosz w rozmiarze 75B faktycznie jest najbardziej

Sam rozmiar biustonosza to nie wszystko

Poprawnie wykonany pomiar obwodu pod oraz w biuście to jednak tylko połowa sukcesu. Bardzo często okazuje się, że kobiety o takich samych wymiarach powinny nosić biustonosze w różnych rozmiarach. Dlaczego tak się dzieje? Tutaj wszystko zależy od kondycji piersi oraz ich kształtu, co wpływa przede wszystkim na to, jakią należy wybrać miseczkę.

Kolejna kwestia to mnogość dostępnych typów biustonoszy. Możemy wybierać spośród biustonoszy koronkowych, staników push-up, modeli sportowe, bralette, balkonetek i wielu innych. Każda z nas jest inna, a bielizna musi z naszym ciałem i ubiorem perfekcyjnie współpracować.

 

Polecane