13 Dec 2021

Co zrobić, żeby stanik nie odstawał?

Miseczki biustonosza wystają i widocznie odznaczają Ci się pod bluzką? Masz niewielki biust, wybierasz małe rozmiary staników z push-upem, a mimo to Twoje piersi nie wypełniają go w całości? Wiemy, dlaczego tak się dzieje i znamy sposoby, żeby temu zaradzić. Sprawdź, co zrobić, żeby stanik nie odstawał. Od tej pory Twoje biustonosze będą spełniać swoje zadanie — będą eksponować piersi i utrzymywać je we właściwym miejscu.

 

Po czym poznać, że biustonosz jest źle dobrany?

Uwierające fiszbiny, niemieszczące się w miseczkach piersi i zbyt ciasno zapięty biustonosz to tylko niektóre z sygnałów, które wskazują na to, że Twój stanik został źle dobrany. Często pojawiającym się problem jest też odstający stanik i to nie tylko w górnych częściach miseczek. Może zdarzyć się, że stanik odstaje przy dolnych fiszbinach, najczęściej podczas podnoszenia rąk. Jeśli któraś z tych sytuacji jest Ci znana, wcale nie oznacza to, że do Twojego biustu nie da się dobrać biustonosza, który będzie leżał idealnie. Wręcz przeciwnie. Wśród wielu modeli staników w naszym sklepie na pewno znajdziesz coś dla siebie. Wystarczy tylko wiedzieć gdzie i jak szukać.

 

Dlaczego stanik odstaje? Główne przyczyny

Odstający stanik to problem wielu kobiet. Najczęściej dotyczy właścicielek mniejszych piersi. Dlaczego tak się dzieje? Czy to wina małego biustu? A może po prostu modelu stanika? Sprawdź, jakie są najczęstsze przyczyny tego, że miseczki biustonosza odstają od piersi.

  • Za duże miseczki stanika.
  • Źle wyregulowane ramiączka.
  • Nieodpowiednio dobrany model biustonosza do kształtu piersi.
  • Stanik jest źle noszony, a przed zakupem został niewłaściwie przymierzony.
  • Luz w obwodzie i przesuwające się miseczki powodują odstające dolne fiszbiny stanika.

Odstający stanik — jak temu zaradzić?


Skoro już wiesz, jakie są najczęstsze przyczyny odstającego stanika, pora poznać sposoby, jak temu zaradzić. Oczywiście podstawową zasadą dla każdej kobiety, niezależnie od wielkości biustu, jest dobór właściwego rozmiaru stanika. Jeśli jeszcze nigdy nie miałaś okazji skorzystać z pomocy brafitterka — warto to zrobić. Możesz być zaskoczona, kiedy po wizycie u specjalistki od biustonoszy okaże się, że jak dotąd nosiłaś staniki za duże lub za małe o trzy rozmiary. A co poza tym? Czy odpowiedni rozmiar stanika wystarczy, żeby jego miseczki nie odstawały?


  • Do tej pory nosiłaś tylko staniki z push-upem? Wypróbuj inne modele biustonoszy. Znajdziesz u nas wiele modnych i ładnych staników do małego biustu, np. bezszwowy biustonosz bralette, miękki, koronkowy biustonosz z kokardkami czy modny w tym sezonie stanik bandau. Te modele podkreślą Twoje kobiece atuty i będą leżeć jak ulał. Kto wie, być może jeszcze bardziej pokochasz swoje małe piersi i schowasz na dnie szafy wszystkie staniki optycznie powiększające biust?

  • Zanim ostatecznie zdecydujesz się na zakup stanika, przymierz go. To możliwe, nawet jeśli kupujesz online. Zawsze masz prawo do zwrotu lub wymiany zakupionych przez Internet przedmiotów. Warto wiedzieć, jak prawidłowo przymierzyć stanik. Nie wystarczy stać nieruchomo i przeglądać się w lustrze. Po zapięciu stanika zbierz piersi spod pach i ułóż je w miseczce. Wyreguluj ramiączka i ponownie powtórz czynność „zbierania” piersi. Dopiero wtedy możesz sprawdzić, czy stanik będzie dla Ciebie wygodny i czy nie będzie odstawał podczas codziennych czynności. Wykonaj kilka skłonów, podnieś ręce i, jeśli to konieczne, skoryguj długość ramiączek i moment zapięcia.

  • Sięgaj po takie modele staników, które pasują do kształtu Twoich piersi. Zajrzyj do naszego wpisu o stanikach do szeroko rozstawionego biustu. To tam podpowiadamy, jakie modele sprawdzą się przy nietypowym rozstawie piersi. Może i dla Ciebie okaże się to pomocne?


Polecane