15 Mar 2021

Biustonosz zapinany z przodu – kiedy warto go mieć?

Chcesz kupić stanik zapinany z przodu? Zastanawiasz się, czy będzie wygodny, czy nie będzie się rozpinał i czy aby na pewno niczym się nie różni (oprócz zapięcia) od tych klasycznych modeli? Po co projektuje się takie biustonosze?  I w jakich sytuacjach na pewno powinniśmy mieć taki model w swojej szafie? Pytań związanych z tą częścią bielizny faktycznie jest sporo. Mimo to, biustonosze zapinane z przodu to najpopularniejsze modele staników, zamawiane w naszym sklepie. Zobacz, dlaczego cieszą się aż taką popularnością.

 

Zapięcie z przodu vs. klasyczne zapięcie

 

Zastanawiasz się, czy biustonosz z zapięciem z przodu różni się czymś jeszcze od klasycznych staników? Oczywiście wiele zależy od konkretnego modelu. Ale z założenia głównym wyróżnikiem jest tu zapięcie, które pozwala na szybkie i wygodne założenie biustonosza.

Czy takie zapięcie jest wygodne? Musi być. Z racji tego, że zapięcie stanika będzie umieszczone na mostku, pomiędzy piersiami – powinno być dla nas zupełnie niewyczuwalne. Staniki zapinane z przodu mają specjalną konstrukcję, która zapewnia wygodę użytkowania. To, co ważne – biustonosz tego typu musi być doskonale dopasowany. Zapięcie nie może się przesuwać i być luźne. Nie powinno też wrzynać się w nasze ciało i pozostawiać na nim czerwonych śladów.

Poza tym konstrukcja stanika jest dokładnie taka sama, jak przy klasycznej bieliźnie. Stanik z zapięciem z przodu może występować w formie push-up, może mieć fiszbiny, może być bardotką czy nawet braletką. Bardzo popularne są także staniki sportowe i staniki do karmienia rozpinane z przodu, które ułatwiają szybkie odsłonięcie piersi.

 

 

biustonosz zapinany z przodu

 

Czy biustonosz zapinany z przodu nie będzie się rozpinał?

Zastanawiasz się, czy konstrukcja biustonosza zapinanego z przodu będzie na 100% wytrzymała? Obawiasz się, że stanik może rozpiąć się w najmniej spodziewanym momencie?

Zapięcie stanika może bazować na mechanizmie magnetycznym, ale i mieć klasyczne zapięcie z haczyków, czy specjalnych zakładek. Każde rozwiązanie powinno Ci zapewniać maksymalną swobodę ruchów i pewność, że wszystko będzie na swoim miejscu, bez względu na okoliczności.

Czy stanik z zapięciem z przodu może się sam rozpiąć? Mamy tylko jedną odpowiedź: coś takiego nie powinno mieć miejsca. Dla pewności zapytaliśmy o to też nasze klientki i faktycznie odpowiedzi były jednoznaczne. „Strzelające zapięcie stanika” to mit, który na szczęście nijak ma się do rzeczywistości.

 

Wady i zalety biustonoszy zapinanych z przodu

 

Do najważniejszych zalet biustonoszy zapinanych z przodu należy maksymalna wygoda. Zakładanie stanika jest o wiele szybsze. Nie musisz się wyginać, czy długo celować w haczyki. Zawsze masz pewność, że wszystko jest zapięte, tak jak powinno.

Ponadto zapięcie z przodu często ma estetyczną, ozdobną formę. Jest niczym biżuteria Twojego biustonosza. Dobrze skonstruowane zapięcie będzie bardzo wygodne i wręcz niezauważalne.

Zapięcie z przodu sprawdza się także, przy bluzkach z odkrytymi plecami. Biustonosz na plecach bez zapięcia wygląda o wiele ładniej. Nie wskazuje jednoznacznie na bieliznę.

Jakie są wady takiego zapięcia? Przede wszystkim biustonosze z zapięciem z przodu rzadko są regulowane, a to wymaga od nas precyzyjnego dobrania rozmiaru. Ponadto czasem trudno przyzwyczaić się do takiego rozwiązania… w pierwszych dniach odruchowo możesz sięgać rękami w kierunku pleców. 😉

 

sportowy biustonosz zapinany z przodu

Sportowy biustonosz z zapięciem z przodu to maksymalna wygoda zdejmowania. 

Kiedy warto wybrać biustonosz z zapięciem z przodu?

  • Biustonosz z zapięciem z przodu jest idealny, jeżeli lubisz wygodę.
  • Sprawdza się w czasie kontuzji, gdy mamy uraz np. kręgosłupa i trudno sięgnąć nam w kierunku pleców.
  • Idealny do bluzek z wycięciem na plecach.
  • Jeżeli chcesz zaskoczyć swojego partnera nowym rozwiązaniem.
  • Doskonały w czasie karmienia i w wersji sportowej – ubieranie takiego biustonosza jest o wiele łatwiejsze.
  • Biustonosze tego typu są często stosowane także po operacjach piersi oraz mastektomii (jednak w tym przypadku zaznaczamy, kupując biustonosz, zawsze warto sięgnąć opinii specjalisty).

 

Jak zdjąć biustonosz zapinany z przodu?

Zdjęcie biustonosza z zapięciem z przodu może być prostsze niż w przypadku biustonoszy z tylnym zapięciem. Oto kilka kroków, które należy podjąć:

  1. Upewnij się, że jesteś w wygodnej pozycji, najlepiej usiądź lub stań prosto, aby mieć odpowiednie oparcie i kontrolę podczas zdejmowania biustonosza.

  2. Złap obie strony zapięcia. Umieść jedną rękę na dolnej części biustonosza, a drugą na górnej części zapięcia, tuż pod szyją.

  3. Odepnij zapięcie. Delikatnie, ale pewnym ruchem, rozłącz zapięcie od góry do dołu. Może to być zamek błyskawiczny, haki lub inne rodzaje zapięć.

  4. Po odpięciu zapięcia możesz delikatnie zdjąć biustonosz przez głowę lub z boków, w zależności od konstrukcji modelu.

 

Warto pamiętać, że biustonosze z zapięciem z przodu mogą różnić się w zależności od modelu i producenta. Dlatego, jeśli masz wątpliwości, zawsze warto sprawdzić instrukcje użytkowania danego biustonosza lub skonsultować się z brafitterką, która może udzielić Ci praktycznych wskazówek dotyczących zdjęcia konkretnego modelu biustonosza.

 

 

 

Polecane