26 Sep 2022

Asymetryczne piersi - jak je wyrównać przy pomocy biustonosza?

 Piersi nie są identyczne i nie muszą takie być. Tak naprawdę u większości kobiet można zaobserwować łagodną asymetrię biustu, która jest czymś całkowicie naturalnym. Jednak co wtedy, gdy na pierwszy rzut oka widać, że piersi zauważalnie różnią się od siebie rozmiarem? Skąd bierze się asymetria piersi i czy istnieje nieinwazyjny sposób na ich wyrównanie? Już wyjaśniamy!

Czym jest asymetria piersi?

Asymetria piersi to różnica w rozmiarze, kształcie czy rozmieszczeniu brodawek piersi. W większości przypadków taki stan jest wynikiem anatomii danej osoby i nie powinien być powodem do niepokoju. Szacuje się, że ok. 25% kobiet przez całe życie dostrzega u siebie niewielką różnicę w rozmiarze piersi, która nie musi wskazywać na nieprawidłowości zdrowotne. Często zdarza się, że asymetria jest widoczna w okresie dojrzewania, a potem, po całkowitym ukształtowaniu się biustu, znika. Znacznie rzadziej mamy do czynienia asymetrią wynikającą z wad wrodzonych czy różnego rodzaju chorób. Warto jednak mieć świadomość tego, że może być ona sygnałem, że coś niepokojącego dzieje się z naszym ciałem - właśnie dlatego zauważalnej różnicy między piersiami nigdy nie powinniśmy lekceważyć, a wszelkie wątpliwości warto skonsultować ze specjalistą.

Jak wyrównać biust?

Jeśli asymetria biustu jest spora, a Tobie zależy na tym, by wyrównać ich kształt, z pomocą przychodzą różnego rodzaju zabiegi chirurgiczne. Dobór metody będzie uzależniony od tego, jak duża jest dysproporcja, ale także od efektu, jaki chcesz uzyskać. Możliwe jest wyrównanie piersi za pomocą tkanki tłuszczowej pobranej z innej części ciała, wszczepienie implantu czy przeciwnie - zredukowanie większej piersi, by dopasować ją do mniejszej. Możliwości jest sporo, a w doborze odpowiedniej pomoże lekarz. 

Jednak jeśli asymetria piersi jest na tyle nieduża, że nie wymaga interwencji chirurgicznej lub po prostu nie chcesz decydować się na żaden inwazyjny zabieg, z pomocą przychodzi odpowiedni... biustonosz! Dzięki niemu sprytnie wymodelujesz piersi tak, by całkowicie zatuszować ich dysproporcję. Jak to zrobić?

nierówne piersi - jak wyrównać je odpowiednim biustonoszem

Jak poprawić wygląd asymetrycznego biustu z pomocą biustonosza? 

Jak już wspomnieliśmy, asymetryczny biust to problem znacznie większej liczby kobiet, niż mogłoby się wydawać. Producenci bielizny doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego oferują różnorodne rozwiązania, które pomagają wizualnie wyrównać piersi. Poniżej przedstawiamy kilka z nich!

Biustonosz push-up z wyjmowanymi wkładkami

Jednym ze standardowych rozwiązań jest dobranie biustonosza push-up z wyjmowanymi wkładkami. Stanik tego typu posiada częściowo wypełnione miseczki, które świetnie zamaskują dysproporcję piersi. Wystarczy, że wyciągniesz jedną wkładkę, by zyskać więcej miejsca dla większej piersi i zostawisz drugą, wyrównując tym samym mniejszą pierś. Kluczowe jest to, by w przypadku asymetrii zawsze dobierać stanik do piersi w większym rozmiarze

Wkładki do biustonosza

W sklepach dostaniesz także specjalne wkładki do biustonosza, które działają dokładnie w ten sam sposób - umieszczając je w miseczce po stronie mniejszej piersi podniesiemy ją i wymodelujemy, wyrównując biust tak, by prezentował się atrakcyjnie. 

Specjalny biustonosz korygujący

Jeśli szukasz rozwiązania niemal szytego na miarę, powinnaś zainteresować się specjalnymi biustonoszami korygującymi, które zostały stworzone właśnie z myślą o paniach z większą asymetrią piersi. W sklepach internetowych znajdziesz modele wykonane ze specjalnej gąbki, która dopasowuje się do kształtu piersi, zapewniając im idealne dopasowanie, ale także niwelując ich nierówność

Odpowiedni obwód i prawidłowa regulacja stanika 

W przypadku asymetrycznych piersi warto także zwrócić szczególną uwagę na dobór odpowiedniego obwodu stanika, a także prawidłową regulację jego ramiączek. Obie te rzeczy mają duży wpływ nie tylko na to, jak biust będzie prezentował się w konkretnym staniku, ale także, czy będzie Ci w nim po prostu wygodnie. 

Asymetria piersiowa

Asymetryczne piersi w większości przypadków nie powinny być powodem do zmartwień, jednak dobór odpowiedniego biustonosza w takiej sytuacji może sprawiać nieco więcej problemów. Mamy nadzieję, że nasze rady okażą się przydatne i w przyszłości będziesz umiała poradzić sobie z optycznym wymodelowaniem nierównego biustu. Pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać z pomocy wykwalifikowanej brafitterki, która z pewnością poradzi sobie nawet z najtrudniejszymi przypadkami!

Jeśli interesuje Cię temat bielizny, jej odpowiedniego doboru i dbania o nią, koniecznie zapoznaj się z innymi artykułami opublikowanymi na naszym blogu! Przeczytasz tam m.in. o Stanikach zmniejszających biust - poznaj biustonosze typu minimizer

Polecane