
- Opublikowano: 27.12.2021
Szelki do koszuli — czym są i jak je nosić?
Czy ty też masz problem z wystającą, pogniecioną koszulą? Za każdym razem, kiedy siadasz, wysuwa się spod spodni? Przed Tobą ważny dzień, a złe doświadczenia z garniturami pokazały Ci, że koszula bywa niesforna, lubi wystawać ze spodni i źle wpływa na estetykę całego wyglądu? Spokojnie, nie tylko Ty zastanawiasz się, jak nosić koszulę aby wyglądała perfekcyjnie. Szelki do koszuli rozwiążą Twój problem. To dodatek na miarę opasek do rękawów — niezwykle praktyczny i bardzo popularny.
Czym są szelki do utrzymania koszuli i jakie są ich rodzaje?
Szelki podtrzymujące koszulę to gadżet bieliźniany dla kobiet i mężczyzn. Elastyczne szelki z możliwością regulowania są wyposażone w specjalne klamerki, do których przypina się koszulę, aby ta była zawsze na swoim miejscu i nie wystawała ze spodni nawet podczas dużej aktywności. W naszym sklepie online znajdziesz krótkie i długie szelki do utrzymania koszuli. Jak je nosić? Czy te dwa rodzaje różnią się czymś więcej poza długością?

Jak nosić szelki do koszuli?
Tak krótkie, jak i długie szelki do koszuli doskonale spełniają swoją funkcję — utrzymują koszulę w spodniach i zapobiegają jej gnieceniu się. Krótkie szelki podtrzymujące koszulę mają dodatkowy pasek na udo, którego obwód można regulować. I to od tego powinno się zacząć zakładanie tego rodzaju szelek. Następnie należy przypiąć koszulę za pomocą klamerek w trzech miejscach — z przodu, z boku i z tyłu. Z długimi szelkami do koszuli jest podobnie, choć zamiast paska na udo mamy dodatkową klamrę na końcu szelek — przypina się ją do zewnętrznej, górnej części skarpetki. Dopiero na tak zamontowane szelki można założyć spodnie. Szelki do utrzymywania koszuli w spodniach zawsze występują w zestawie (2 sztuki), dlatego koszula z każdej strony jest idealnie przypięta i nigdzie nie wystaje.

Kiedy zakładać szelki podtrzymujące koszulę?
Szelki do koszuli to dodatek, który pokochali prawnicy i mundurowi. Dlaczego? Podczas ich noszenia nie ma mowy o tym, że koszula może wystawać, pognieść się i wyglądać nieestetycznie. Idąc przykładem urzędników, szelki do koszuli warto zakładać:
- na ważne spotkanie biznesowe, rozmowy kwalifikacyjne lub egzaminy, podczas których nie nic nie może nas rozpraszać, a już na pewno nie to kłopotliwe i niekomfortowe uczucie wystającej ze spodni koszuli,
- na wesele lub inną imprezę taneczną, na której obowiązuje elegancki strój, ale równie ważny jest komfort,
-
do spodni każdego rodzaju, w szczególności garniturowych z niskim stanem, choć szelki utrzymujące koszulę sprawdzą się także do jeansów i do spódnicy.
Dlaczego warto zakładać szelki do utrzymania koszuli? — Główne zalety
- Dzięki szelkom koszula zawsze wygląda estetycznie — nie ma zagnieceń i nie odstaje.
- Koszula nawet przy większej aktywności — schylaniu, kucaniu i podnoszeniu rąk, nie wysuwa się ze spodni.
- Szelki są wygodne i szybko można się przyzwyczaić do tego, że ma się je na sobie. Możesz zapomnieć o poprawianiu koszuli i wkładaniu jej do spodni za każdym razem, kiedy wstaniesz z krzesła lub wykonasz efektowny obrót w tańcu.
- Szelki podtrzymujące koszulę są niewidoczne. Nikt poza Tobą nie będzie wiedział, że masz je na sobie.
- Nie musisz wkładać wysiłku do ich montażu. Zrobisz to intuicyjnie, bez uszkodzenia koszuli i niezależnie od spodni.
- Są regulowane, dlatego z łatwością dopasujesz je do swojego wzrostu i sylwetki.
- Koszula jest naciągnięta z każdej strony, dlatego nigdzie nie będzie Ci wystawać, a Ty możesz cieszyć się eleganckim, doskonałym lookiem przez cały dzień i długą, imprezową noc.