28 Jun 2022

Majtki wyszczuplające i wszystko, co powinnaś o nich wiedzieć?

Szukasz sposobu na wysmuklenie swojej sylwetki lub podkreślenie talii? Na dzisiejszym rynku dostępne są różne rozwiązania tego problemu, które nie muszą wiązać się z ciężkim i pracochłonnym treningiem na siłowni, by uzyskać pożądany wygląd swojego brzucha. Jednym z szybszych sposobów jest zakup bielizny wyszczuplającej. W tym artykule dowiesz się, jak dobrać majtki wyszczuplające, by Twoja sylwetka nabrała seksownego kształtu i idealnie prezentowała się pod codziennymi stylizacjami.

Jak działa bielizna wyszczuplająca?

Zapewne zastanawiasz się, jak to się dzieje, że bielizna jest w stanie wysmuklić sylwetkę. W Twojej głowie rodzą się pytania i wątpliwości czy majtki wyszczuplające pomagają albo, czy takie rozwiązanie jest wygodne i komfortowe? Wszystko dzieje się za sprawą odpowiedniego materiału, który ma za zadanie efektownie wysmuklić ciało posiadające mankamenty wizualne, które chcemy ukryć przed światem. Takim materiałem najczęściej jest mieszanka lycry, elastanu lub spandexu, poliestru, poliamidu oraz wiskozy, które wyróżniają się świetną rozciągliwością i przyjemnym dopasowaniem do ciała. Pomimo że majtki wyszczuplające mocno przylegają do ciała, by nadać tu odpowiednią smukłość i kształt, to dyskomfort i ucisk nie są odczuwalne. 

Jak dobrać majtki wyszczuplające?

Pozostając w temacie, jak dobrać majtki wyszczuplające, należy zwrócić szczególną uwagę na dobór ich rozmiarów. Bardzo często można spotkać się z omylną interpretacją przeznaczenia tego rodzaju bielizny. Kobiety sięgają po zbyt małe rozmiarówki, sądząc, że majtki powinny być za małe, by maksymalnie ściskać ciało. Jest to ogromny błędem, ponieważ należy sięgać po rozmiar, który nosimy na co dzień. Krój takich majtek jest dostosowany już na etapie ich produkcji, więc dodatkowy ucisk jest zbędny, a nawet niewskazany. Może to prowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji jak uciążliwy dyskomfort, problemy zdrowotne oraz małoestetyczny efekt końcowy stylizacji.

Rodzaje fasonów- jak dobrać majtki wyszczuplające?

Oferta majtek wyszczuplających jest dość duża, więc masz okazję dobrać idealny fason dla siebie. Podczas zakupu, możesz skupić się na poszczególnych partiach swojego ciała, które chciałabyś poprawić wizualnie. Taka bielizna jest przeznaczona to konkretnych celów. Może spłaszczyć wystające fałdki na brzuchu, podnieść opadające pośladki, wysmuklić uda i zawęzić talię. Majtki wyszczuplające okolice brzucha i talii są nadbudowane dodatkowym materiałem, który okrywa okolice ciała aż po sam biust. Majtko- gorsety wyszczuplające lub majtki z pasem sprawdzą się idealnie, jeśli zależy Ci na maksymalnym zwężeniu swojej talii. Modele niwelujące zbyt duże uda posiadają nadbudowę materiału na dolnych partiach ciała. Są to najczęściej fasony typu kolarki, które przy okazji modelują kształt kobiecych pośladków. 

Jeżeli zależy Ci na wyszczupleniu większej powierzchni ciała, możesz przemyśleć zakup specjalnych halek pod suknię, które wyszczuplają ciało od biustu aż po same uda. Wybierając odpowiedni fason, należy zwrócić uwagę na poziom modelowania ciała. Musisz sama zdecydować, czy ma być on niski, średni czy wysoki. Różnica między nimi polega na obecności elastycznych włókien. Informację na temat poziomu modelowania najczęściej odnajdziesz na metkach bielizny wyszczuplającej lub pytając obsługi sklepu z tym rodzajem bielizny. Jak dobrać majtki wyszczuplające w sklepie? Tak jak wcześniej wspominaliśmy, majtki wyszczuplające powinny być dobierane na podstawie rozmiaru bielizny, którą nosimy w standardowych warunkach na co dzień. Równie ważne są przymiarki. Zawsze należy przymierzyć dany model majtek i osobiście sprawdzić poziom ich komfortu. Warto wykonać kilka skrętów, przysiadów i skłonów, by zweryfikować nasze odczucia podczas noszenia takiej bielizny. Te wskazówki powinny odpowiedzieć na Twoje wątpliwości, jak dobrać oraz jak nosić majtki wyszczuplające. Teraz Twoje zakupy i podjęcie ostatecznej decyzji będą o wiele łatwiejsze.

Sprawdź również, jak dobrać biustonosz do dużego biustu. Więcej szczegółów na blogu! 

Polecane