21 Dec 2022

Jakie są najwygodniejsze biustonosze? Sprawdź nasze komfortowe propozycje!

Mimo iż biustonosze są jednymi z najseksowniejszych elementów damskiej garderoby, to ich nieodpowiedni dobór potrafi przysporzyć wielu kłopotów – głównie dyskomfortu podczas całodziennego noszenia stanika. Jak zatem wybierać bieliznę damską, aby zapewniała maksymalny komfort? Podstawą jest oczywiście znalezienie dopasowanego rozmiaru, ale nie można też pomijać kwestii związanych z materiałem i konstrukcją biustonosza.

Jakie biustonosze są najwygodniejsze? Poniżej znajdziesz kilka sprawdzonych propozycji, których wspólnym mianownikiem jest to, że zapewniają najwyższy poziom komfortu! 

Najwygodniejsze biustonosze, czyli modele bezszwowe i braletki

Biustonosz bezszwowy to jedna z najbardziej uniwersalnych opcji, jaka może znaleźć się w damskiej garderobie. Bielizna bezszwowa tworzona jest z myślą o zapewnieniu maksymalnego komfortu w każdej sytuacji. Specjalna konstrukcja i gładkie, pozbawione ozdób miseczki sprawiają, że taki stanik działa niczym druga skóra, a przy tym idealnie chowa się nawet pod najcieńszymi materiałami. Co ważne, bezszwowa bielizna dostępna jest też w dużych rozmiarach. Podczas zakupów weź także pod uwagę biustonosz bezszwowy push-up, który dodatkowo wymodeluje piersi.

 

Biustonosz bralette – hit ostatnich miesięcy

Szukasz czegoś równie wygodnego, ale zdecydowanie bardziej seksownego? W przypadku mniejszych biustów idealnie sprawdzi się braletka, czyli komfortowy i niezwykle zmysłowy miękki biustonosz.

Bralette to aktualnie jedna z najmodniejszych opcji, która idealnie wpisuje się w trend podkreślania naturalnego piękna kobiecego ciała. Takie staniki nie posiadają dodatkowych usztywnień, nie ograniczają ruchów, a przy tym nie ściskają zbyt mocno piersi.

Braletka swoim fasonem najczęściej przypomina biustonosz w formie topu, a jej charakterystyczne elementy to trójkątne, miękkie miseczki oraz szeroki pas pod biustem. Taka konstrukcja zapewnia odpowiednie podtrzymanie piersi, ale z racji na brak fiszbin, to modele kierowane raczej do posiadaczek mniejszych biustów.

Maximum komfortu, czyli biustonosze sportowe

Kolejną z naszych propozycji są biustonosze sportowe, czyli modele do zadań specjalnych. Dobrze dobrany stanik sportowy stabilnie podpiera piersi w każdych warunkach, a przy tym ogranicza ich ruch, co jest niezwykle ważne podczas wszelkich aktywności fizycznych. Na komfort noszenia takiej bielizny wpływa także rodzaj materiału, z jakiego została wykonana. W przypadki bielizny sportowej są to najczęściej oddychające i odprowadzające wilgoć tkaniny.

Trzeba przy tym podkreślić, że mimo iż biustonosze sportowe są niezwykle wygodne, to zakładanie ich na co dzień raczej nie będzie najlepszym rozwiązaniem. Lekarze zgodnie twierdzą, że ciasne dopasowanie takiej bielizny przy całodziennym noszeniu bielizny sportowej może negatywnie wpływać na system limfatyczny oraz przyczyniać się do powstawania problemów skórnych.

Podsumowując – oddychający biustonosz sportowy to jedna z najwygodniejszych opcji, ale należy stosować go zgodnie z przeznaczeniem.

Wygodne biustonosze w dużych rozmiarach

Wygodny stanik plus size to dla wieku kobiet oksymoron. Warto jednak pamiętać o tym, że większość negatywnych doświadczeń jest wynikiem błędnego doboru rozmiaru lub po prostu nieprzemyślanych zakupów. 

Wygodne biustonosze plus size przede wszystkim muszą zapewniać odpowiednie podtrzymanie piersi, co z kolei odciąża kręgosłup. Kolejną ważną kwestią w przypadku większych piersi są specjalnie zaprojektowane ramiączka. Biustonosz plus size z szerokimi ramiączkami sprawia, że ciężar biustu rozkłada się na większej powierzchni, dzięki czemu materiał nie wrzyna się w skórę.

Polecane