08 Jan 2022

Jakie popełniamy błędy podczas zakupu biustonosza?

Jak dobrze wiemy, dobór właściwego biustonosza to nie tylko wyjątkowo ważna kwestia, ale też nie taka łatwa, jakby mogło się wydawać. Wyniki wielu badań jasno pokazują, że większość z nas ma spory problem z doborem odpowiedniego rozmiaru, co ma negatywny wpływ na wygląd biustu, sylwetkę całego ciała, a nawet nasze zdrowie. Co więcej, na złym rozmiarze popełniane przez nas błędy wcale się nie kończą. Dlatego właśnie dziś przeanalizujemy wszystkie najczęstsze biustonoszowe wpadki.

Jakie popełniamy błędy podczas zakupu biustonosza?

Nieodpowiedni rozmiar biustonosza

Seksowne komplety bielizny, a w tym piękne koronkowe biustonosze uwielbiają praktycznie wszystkie kobiety. Trzeba jednak pamiętać, że poza aspektami wizualnymi stanik pełni niezwykle ważną rolę w każdej stylizacji. To właśnie on ma podtrzymywać nasze piersi, a przy tym nadawać im pożądany kształt. Niestety w przypadku wyboru złego rozmiaru nie będzie nam w stanie tego zapewnić. W tym wypadku winę ponoszą dwa czynniki:

Zbyt mały lub za duży obwód biustonosza – Pierwszym z problemów, jakie sprawia nam dobór staników, jest ich obwód. Jeśli pas biustonosz okaże się zbyt ciasny, narazimy się na bolesne obtarcia, a nawet problemy zdrowotne – na przykład zaburzenia przepływu limfy. Trudniejszy w zdiagnozowaniu będzie natomiast zbyt luźny pas biustonosza. Mimo iż może pozornie być wygodny, to nie zapewni naszym piersiom właściwego podparcia, co ma znaczenie zwłaszcza u kobiet o bardziej obfitym biuście.

Źle dobrana miseczka – Kolejne wyzwanie to dopasowanie rozmiaru miseczek. Gdy będą zbyt małe, nasze piersi nie zostaną odpowiednio rozdzielone, a pas biustonosza może odstawać od mostka. W ten sposób biust często nieestetycznie się fałduje w górnej części. W przypadku zbyt dużych miseczek elementy mające podtrzymywać piersi mogą wbijać się pod pachami, a same miseczki będą odstawać od naszej skóry.

Jakie popełniamy błędy podczas zakupu biustonosza?

Brak regularnych pomiarów

Wiele kobiet wychodzi z założenia, że raz dokonany dokładny pomiar biustu wystarczy im na lata i wciąż kupują staniki w tym samym rozmiarze. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nasze piersi zmieniają się z biegiem lat – zarówno pod względem ich rozmiaru, jak i kształtu. Dzieje się tak między innymi ze względu na wahania w wadze oraz wpływ hormonów.

Nie analizujemy tabel dostarczanych przez producentów

Podczas zakupu nowego biustonosza należy też za każdym razem zwrócić uwagę na wymiary podane w tabeli, którą udostępnia producent. To ważne z tego względu, iż te same rozmiary w przypadku różnych modeli często znacząco się od siebie różnią. Wpływ na to mają między innymi zastosowane usztywnienia (staniki z fiszbinami) i elementy dekoracyjne.

Jakie popełniamy błędy podczas zakupu biustonosza?

Jeden stanik do wszystkich zastosowań

Ostatni z błędów, na których chcemy dziś zwrócić uwagę, to brak zróżnicowania w naszej garderobie. Oferty producentów dają nam ogromne możliwości doboru staników i zdecydowanie warto z nich korzystać. Zamiast kupować wciąż podobne modele i zakładać je na wszystkie okazje, sugerujemy skompletować zestawy dedykowane różnym zastosowaniom. Dlatego każda z nas powinna mieć między innymi:

Jakie popełniamy błędy podczas zakupu biustonosza?

Polecane