15 Mar 2022

Jaką podwiązkę wybrać do ślubu? Na której nodze i w jakim kolorze powinna być?

W polskiej tradycji zakorzenionych jest wiele przesądów — nieobcinane włosów do matury, unikanie przejścia przez drogę, przez którą przeszedł czarny kot, przyczepianie do wózka dziecięcego czerwonej kokardy, a także zakładanie przez pannę młodą czegoś starego, czegoś pożyczonego i podwiązki. Jaka podwiązka na ślub spełnia tradycyjne kryteria? Przeczytaj nasz artykuł! Dowiesz się, po co podwiązka do ślubu jest zakładana przez panny młode i jaką wybrać najlepiej!

Jaka podwiązka na ślub?

Według przesądu zwiastunem szczęścia dla przyszłej żony jest założenie na jedną z nóg błękitnej podwiązki. Aktualnie, odchodzi się już nieco od tej tradycji, niemniej zmysłowe, koronkowe podwiązki nadal cieszą się zainteresowaniem. Podwiązka to elastyczna gumka estetycznie udekorowana koronką, tiulem lub ażurowym wzorem. Na którą nogę podwiązka ślubna powinna być zakładana? Ogólnie — podwiązkę zakłada się na podudzie, ale w przypadku panny młodej — powinna być założona na lewą nogę (od serca).

Jaki kolor podwiązki do ślubu wybrać? Chociaż niebieska podwiązka jest symbolem szczęścia i pomyślności i raczej tradycyjnym wyborem wśród panien młodych, aktualne trendy pozostawiają kobietom pełna dowolność. Tym samym chętnie wybierane są również podwiązki damskie białe, ecru, beżowe itp.

Dlaczego niebieska podwiązka do ślubu?

Wiesz już, na którą nogę podwiązka ślubna powinna być założona. Warto jeszcze dokładniej opisać dokładną symbolikę niebieskiego koloru w tym wyjątkowym dniu. Wiele kobiet zwraca dużą uwagę na to, jaką podwiązkę do l.ślubu założy. Czemu?

Niebieska barwa zwiastuje wierność męża, zgodne, szczęśliwe życie przez długie lata, a także ma być symbolem nieustającej namiętności i miłości. To właśnie z tego powodu bardziej przesądne kobiety nie potrafią sobie wyobrazić kompletnej kreacji ślubnej bez tego elementu bielizny.

Na którą nogę zakłada się podwiązkę?

To, na której nodze podwiązka do ślubu będzie noszona, nie ma dużego znaczenia, jednak i tutaj symbolika oraz przesądy mogą pomóc w podjęciu decyzji. Przyjęło się, że podwiązki ślubne powinny być zakładane na lewym podudziu, co ma symbolizować miłość (po lewej stronie naszego ciała jest serce).

Mamy nadzieję, że wiesz już jaka podwiązka do ślubu może sprzyjać pomyślności w małżeństwie. W naszej ofercie znajdzie się jednak nie tylko ten element bielizny osobistej, ale też tradycyjna i nowoczesne bielizna ślubna. To między innymi zestawy satynowe na noc poślubną, ale też zmysłowa i wygodna bielizna koronkowa, którą założysz bezpośrednio pod ślubną kreację. Zachęcamy do sprawdzenia, co jeszcze oferuje nasz butik z bielizną.

Polecane