28 Sep 2022

Jak działa stanik push up? 5 faktów 

Biustonosze typu push-up to ulubione modele staników wielu kobiet - niekoniecznie posiadaczek niewielkich piersi. To typ bielizny do zadań specjalnych, dzięki której każdy biust może prezentować się naprawdę zjawiskowo. Czemu to zawdzięcza? Przeczytaj, jak działa biustonosz push-up i jak dobrać odpowiedni model do swoich potrzeb! 

Biustonosz push up - jak wygląda?

Jeśli zastanawiasz się, jak działa stanik push-up i czym wyróżnia się wśród innych modeli, na początek warto przyjrzeć się jego budowie. W biustonoszach tego typu miseczki zostały wyposażone w specjalne wkładki wykonane z pianki, gąbki lub silikonu, które usztywniają stanik. To właśnie im zawdzięczamy to, jak w stanikach tego rodzaju układa się i prezentuje kobiecy biust. Modele push up zazwyczaj posiadają także fiszbiny, które dodatkowo podtrzymują piersi, zapewniając całej konstrukcji stabilność. Czego jeszcze możemy od nich oczekiwać?

jak działa push-up

5 faktów o stanikach typu push up

1. Powiększają biust

Biustonosze typu push-up są szczególnie chętnie wybierane przez kobiety z niewielkim biustem, ponieważ jak żaden inny model stanika sprawiają, że piersi wydają się większe i pełniejsze. Dzieje się tak za sprawą wspominanych wkładek, umieszczonych w miseczkach w specjalnych kieszonkach, które wypełniają część przestrzeni, tym samym tworząc iluzję większych piersi.

2. Modelują

Wkładki te mają za zadanie nie tylko optycznie powiększyć biust, ale także go wymodelować. Odpowiednio wyprofilowany stanik w dobrym rozmiarze zadziała cuda! Miseczki ładnie zbiorą piersi, podniosą je, wymodelują i utrzymają w miejscu. Dzięki temu biust wyda się większy i pełniejszy, a tym samym będzie prezentował się o wiele lepiej. A jak zadziała stanik push-up u Pań z większym biustem? Nada on piersiom ładny kształt, a także dobrze je podtrzyma. Właśnie dlatego staniki tego typu poleca się kobietom w różnych rozmiarach.

3. Są sprzymierzeńcami głębokich dekoltów

A jeśli mowa o tym, jak prezentuje się biust dzięki stanikom typu push-up, warto wspomnieć, że to właśnie one są najczęściej polecanymi modelami staników do kreacji z głębokimi dekoltami. Efekt powiększenia i wymodelowania sprawia, że nawet posiadaczki niewielkich biustów będą zachwycone tym, jak ich piersi prezentują się w ubraniach tego typu.

4. Biustonosze typu push up vs asymetria biustu

Biustonosze push up są także świetnym wyborem w przypadku Pań, które są posiadaczkami asymetrycznych biustów. W ich sytuacji najlepiej sprawdzą się modele z wyjmowanymi wkładkami, co pozwoli na dopasowanie miseczek do rozmiaru obu piersi. Pamiętaj, aby dobrać stanik do piersi większej, a w drugiej umieścić element wypełniający, który zniweluje różnicę w objętości. 

5. Różnorodne modele

Mimo że w tym artykule skupiliśmy się na ogólnych zaletach biustonoszy typu push-up, nie sposób nie wspomnieć, że na rynku znajdziemy wiele mocno różniących się od siebie staników powiększających i modelujących biust. Zazwyczaj wyróżnia się trzy rodzaje takiej bielizny: biustonosze plunge, balconette i semi-soft. Pierwszy i drugi typ świetnie nadają się do ubrań z większymi dekoltami, trzeci - dla pań z większym biustem, ponieważ zapewnia on najlepszą stabilizację. 

jak działają staniki push-up

Kiedy już wiesz, czym jest i jak działa biustonosz push-up, możesz dobrać model, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Na naszym blogu znajdziesz artykuły przybliżające poszczególne typy staników, m.in. ten, z którego przeczytasz więcej o biustonoszach semi-soft i tym, czym się one charakteryzują. Pomogą Ci one zorientować się w dostępnej na rynku ofercie i znaleźć model idealny dla siebie! 

Polecane