09 Dec 2021

Bielizna na zimę - na co zwrócić uwagę

Wiele osób zastanawia się, jaka bielizna termoaktywna na zimę będzie najlepsza. Nie zawsze jednak pojęcie odzieży i bielizny termoaktywnej jest właściwie rozumiane. Na rynku dostępna jest też bielizna termiczna. Czym różnią się te dwa rodzaje i jaką bieliznę wybrać?

Bielizna termoaktywna - cechy i zalety

Bielizna termoaktywna odprowadza wilgoć, więc zalecana jest przy dużej aktywności fizycznej. Klasyczna, bawełniana bielizna mocno absorbuje pot, czego efektem jest nieprzyjemne uczucie ubrania klejącego się do skóry. W przypadku bielizny i odzieży termoaktywnej nie ma tego problemu. Nie oznacza to, że człowiek przestaje się pocić, ale że bielizna i odzież mniej tym potem nasiąka.

Kolejną zaletą jest krótszy czas schnięcia bielizny, więc tak naprawdę dłużej zachowujemy komfort ciała. Warto zwrócić uwagę na wybór materiału, bo są różne rodzaje bielizny termoaktywnej. Najczęściej jest ona wykonana z materiałów syntetycznych, ale może też powstać przy użyciu naturalnej wełny merino.

Bielizna termoaktywna zalecana jest przede wszystkim osobom, które uprawiają sport - np. biegają, jeżdżą na rowerze, grają w gry zespołowe i uczestniczą w górskich wędrówkach.

Bielizna termiczna - czy to jest to samo co bielizna termoaktywna?

Jaka bielizna na zimę będzie najlepsza, jeśli intensywne treningi fizyczne nie są Twoją mocną stroną, ale po prostu chcesz odczuwać ciepło? W tym przypadku doskonale sprawdzi się bielizna termiczna, która nie utrzymuje komfortu cieplnego (jak bielizna termoaktywna), ale go podnosi! Koszulka czy getry termiczne mogą być Twoją "drugą skórą". Do głównych zalet bielizny termicznej należy ochrona przed działaniem czynników zewnętrznych i utratą ciepła.

Bielizna termiczna zalecana jest przede wszystkim osobom, które często marzną, borykają się z problemami układu krążenia, nie są zbyt aktywne fizycznie, ale potrzebują warstwy ocieplającej przy skórze np. rano podczas drogi do pracy lub w czasie spacerów.

Bielizna na zimę dostępna przez Internet!

W sklepie internetowym Valetta przygotowaliśmy bieliznę termiczną damską, składającą się z koszulek i spodni. Wśród oferty znajduje się zarówno klasyczna, uniwersalna bielizna, jak i bielizna z akcentami kobiecymi - np. koronką przy dekolcie. Zastosowany materiał jest miękki, wygodny, elastyczny i doskonale dopasowujący się do ciała.

Sprawdź też inne rodzaje bielizny, w tym np. rajstopy damskie i pończochy.

Polecane