14 Nov 2021

11 rodzajów biustonoszy, o których mało kto słyszał

Decydujesz się na poszukiwania idealnego, stanika do nietypowej kreacji? W takim razie masz dwa wyjścia. Możesz przymierzyć kilkanaście różnych biustonoszy w kilku sklepach lub wpisać konkretny model w wyszukiwarkę, a tym samym wybrać mniej czasochłonny i wygodniejszy wariant — zakupy w Internecie. Druga opcja bardziej do Ciebie przemawia, ale nie wiesz jakiego biustonosza szukać? Przychodzimy z pomocą!

Żeby ułatwić Ci poszukiwanie właściwego stanika, przygotowaliśmy bieliźniany mini słowniczek. Znajdziesz tu rodzaje biustonoszy, o których mało kto słyszał. Sprawdź, które modele powinny znaleźć się w Twojej szafie i wpisz trafne hasło w wyszukiwarce podczas zakupów online.

Spis treści:

Soft — miękki i wygodny

Ten rodzaj biustonosza kochają panie, ceniące sobie wygodę. Biustonosz soft ma nieusztywniane miseczki. Jest miękki i daje uczucie komfortu podczas noszenia. Delikatnie unosi piersi i podkreśla ich naturalny wygląd.

Dwa w jednym, czyli biustonosz semi-soft

Biustonosz semi-soft to ozdobna i praktyczna część garderoby. Taki efekt daje podział miseczki na górną, nieusztywnianą część, która najczęściej jest koronkowa i stabilną dolną, podtrzymującą i delikatnie modelującą biust.

 

biustonosz semi soft

Full-cup — pełne, zabudowane miseczki

Full cap to zabudowany stanik. Taki biustonosz zakrywa całe piersi. Najczęściej wybierają go panie z większym biustem. Co w nim charakterystycznego? Jego ramiączka są dopasowane do rozmiaru miseczki. Dlatego ciężki, mniej jędrny biust podtrzymywany przez biustonosz full-cap nie obciąża kręgosłupa.

full cup biustonosz

Padded — jeszcze nie push-up już nie soft

Biustonosz padded jest usztywniany, a jego miseczki są wypełnione cienką pianką. Daleko mu do modelu push-up, a mimo to doskonale modeluje i unosi piersi. W staniku padded dobrze będą czuły się kobiety z biustem średniej wielkości.

Half-cup — do odważnych stylizacji

Half-cup to propozycja stanika, który sprawdza się do seksownych stylizacji. Półpełne miseczki tworzą poziomą linię i zaokrąglają piersi. Doskonały do szerokich, ale niezbyt głębokich dekoltów.

Plunge — biustonosz do zadań specjalnych

Biustonosz plunge to jeden z tych modeli, które lubimy nazywać bielizną do zadań specjalnych. Dlaczego? Ma obniżony mostek (fragment łączący dwie miseczki) i szeroko rozstawione ramiączka. To stanik, który świetnie eksponuje piersi w stylizacjach z głębokim dekoltem w kształcie litery V.

 

Push-up dla mniejszych piersi

Biustonosz typu push-up chyba nikomu nie trzeba specjalnie przedstawiać. Właścicielki mniejszych piersi, doskonale wiedzą o jakim modelu mowa, bo to on optycznie powiększa biust i dodaje wizualnie kilka rozmiarów plus. Taki efekt dają usztywniane miseczki, wyposażone w wypełniacz z gąbki, który dodatkowo unosi i zbiera piersi.

 

Strapless do sukienek z odkrytymi ramionami

Strapless, czyli pozbawiony ramiączek. Ten typ stanika jest dostępny w kilku wersjach, a każda z nich ma przynajmniej dwie cechy wspólne — możliwość odpięcia ramiączek i dodatkowe silikonowe paski, które trzymają biustonosz na miejscu. Stanik strapless zakładamy do kreacji z odkrytymi ramionami, np. do bluzek i sukienek typu hiszpanka.

stanik strapless

Longline — stanik w stylu retro

Longline to biustonosz, który doskonale sprawdza się do stylizacji retro. Charakteryzuje go szeroki, wydłużony pas obwodu i długie, pionowe fiszbiny boczne. Taki półgorset to komfort noszenia i seksowny wygląd w jednym.

 

Longline — stanik w stylu retro

Biustonosz z wydłużoną miseczką — high apex

Biustonosz high apex ma charakterystyczny krój miseczek, przypominający wydłużone trójkąty. Miejsce łączenia miseczki z ramiączkiem (apex), jest w tym modelu umieszczone wyżej niż w innych stanikach. Zazwyczaj zdobi je delikatna koronka.

 

bordowy biustonosz z wydłużoną miseczką
Polecane